RADA NAUKOWA PTZN
   Biuro ZG Warszawa
  Bartoszyce
  Brodnica
  Bydgoszcz
  Bytów
  Chojnice
  Gorzow Wielkopolski
  Grodzisk Mazowiecki
  Inowrocław
  Kalisz
  Katowice
  Kielce
  Koszalin
  Legionowo
  Leszno
  Lublin
  Łódz
  Piotrków Trybunalski
  Rudki k. Wałcza
  Słupsk
  Słupsk *
  Sochaczew
  Swiecie
  Swinoujscie
  Szczecin
  Szczecinek
  Tarnowskie Góry
  Toruń
  Tuchola
  Turek
  Warszawa
  Wolin
  Wólka Przybójewska
  Wrocław
  Zielona Góra
  Zimnowoda
NARKOMANIA
  Wiadomości
  Artykuły
  Ważne linki
  Księga Gości

Księga Gości


MiastoWólka Przybójewska
Adres09-151 Grodziec, Wólka Przyb. gmina Czerwińsk nad Wisła
Tel/Fax(022) 785 26 74
Emailwolkaprzybojewska@poczta.onet.
Strona www
PrzewodniczacyWojciech Ciećwierz
Numer konta48 1240 3480 1111 0000 4268 9276


Stałe formy dzialalnosci:

Ośrodek Rehabilitacyjno-Readaptacyjny dla młodzieży uzależnionej NZOZ
DYREKTOR - ZBIGNIEW ŻBIKOWSKI

Dodatkowe informacje:

Jesteśmy największym terytorialnie Ośrodkiem w Polsce (19 ha), położonym nad samą Wisłą w przepięknej okolicy środkowego Mazowsza i można nas znaleźć na mapie ! Trzeba połączyć linią prostą stary Zakroczym i jeszcze starszy Czerwińsk nad Wisłą i dokładnie pośrodku postawić kropkę. Tu właśnie jesteśmy MY, WÓLKA PRZYBOJEWSKA


KADRA TERAPEUTYCZNA: ( psycholog, 3 specjalistów terapii uzależnień, 5 instruktorów terapii, pielęgniarka Konsultanci: lekarz rodzinny, lekarz psychiatra)

KONTAKT:
Możesz skontaktować się z nami poprzez:
Opiekunów prawnych, pedagoga lub psychologa szkolnego, Poradnię Leczenia Uzależnień, Poradnię Zdrowia Psychicznego, sądy, punkty konsultacyjne, a także sam gdy masz skończone 18 lat. Jeżeli nie jesteś pełnoletni poproś kogoś dorosłego by w Twoim imieniu zadzwonił pod numer:
(022) 7852674 lub (024) 2318106 fax (024) 2318047
e-mail: wolkaprzybojewska1@poczta.onet.pl


LICZBA MIEJSC: 40 ( 2 oddziały)


INFORMACJE O PROGRAMIE:


W Ośrodku pomagamy takim jak Ty młodym ludziom odnaleźć w sobie zagubioną siłę. Pomagamy w atmosferze bezpieczeństwa, akceptacji, partnerstwa i zrozumienia wejść w dorosłe życie bez lęku, który towarzyszył ucieczce w fikcję narkotykową.

Program terapeutyczny trwa do 18 miesięcy, w zależności od stopnia i rodzaju uzależnienia. Każdemu zapewniamy indywidualne podejście i tyle ciepła i uwagi aby motywacja do życia w trzeźwości utrzymywała się nawet po zakończeniu terapii w Wólce Przybojewskiej.

Terapia w kolejnych jej etapach oraz inne zajęcia prowadzone w Ośrodku pozwolą Ci:
Poznać przyczyny sięgnięcia po narkotyki
Zdobyć umiejętności radzenia sobie z lękiem, napięciami i agresją
Radzić sobie w sytuacjach trudnych
Kształcić i doskonalić umiejętności komunikowania się z innymi
Odbudować bliskie kontakty z rodziną, rówieśnikami, dorosłymi
Rozwiązywać problemy na trzeźwo teraz i w przyszłości
Podjąć przerwaną naukę
Doskonalić rozwój osobisty, swoje zainteresowania, zrealizować plany
Rozwijać swoją sprawność fizyczną i szanować własne zdrowie

Program Ośrodka skierowany jest głównie do dziewcząt i chłopców objętych obowiązkiem szkolnym w zakresie gimnazjum (nawet jeżeli przerwali ją w przeszłości). Mogą z niego skorzystać młodzi ludzie z terenu całego kraju bez względu na rodzaj używanej substancji. Zapraszamy również młodzież, która przez narkotyki przerwała edukację w szkołach średnich. Przygotowujemy ich do kontynuacji nauki w szkole macierzystej lub pomożemy znaleźć inną możliwość kontynuowania nauki. W niektórych przypadkach przed podjęciem leczenia w Ośrodku konieczny jest pobyt w oddziale detoksykacyjnym na tzw. odtruciu.


Poza zajęciami terapeutycznymi i nauką proponujemy:
Zajęcia sportowe w klubie UKS "OPTI" - naszą specjalnością są sporty rowerowe (przełajowe i szosowe), także tenis stołowy, piłka nożna, siatkówka, koszykówka
Obozy letnie i zimowe w atrakcyjnych regionach kraju
Zajęcia plastyczno - techniczne
Terapię pracą w ogrodzie i gospodarstwie
Psychorysunek, zajęcia socjotechniczne
Terapię rodzin
Pomoc pacjentom w sprawach socjalnych podczas pobytu w Ośrodku i po zakończeniu leczenia (kontakty z PCPR w miejscu zamieszkania)
Pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z powrotem do środowiska - szkoła, kurator sądowy

W naszym Ośrodku nie będziesz sam ze swoimi problemami, będziesz częścią naszej społeczności, nauczysz się podejmować nawet najtrudniejsze wyzwania, radzić sobie z trudnościami, odzyskasz wiarę w swoje siły, zaczniesz wolne od narkotyków życie.
BĘDZIESZ CZŁOWIEKIEM WOLNYM - BĘDZIESZ ZNOWU SOBĄ!


WYMAGANE DOKUMENTY:


Przed podjęciem leczenia należy skompletować następujące dokumenty:
badanie psychologiczne, wykonane nie później niż rok temu - leczymy młodzież z normą intelektualną
skierowanie na leczenie stacjonarne wydane przez Poradnię Leczenia Uzależnień, Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną (w uzasadnionych przypadkach możesz nie mieć skierowania)
odpis arkusza ocen z macierzystej szkoły i świadectwo ukończenia ostatniej klasy (w przypadku ucznia gimnazjum)
dokumenty dotyczące stanu zdrowia - karty informacyjne ze szpitali itp.
Dokument z numerem PESEL
Aktualny dokument ubezpieczenia jeżeli skończyłeś 18 lat
Przyjmujemy również osoby nieubezpieczone

JAK DOJECHAĆ ?

Dojazd do Ośrodka w Wólce Przybojewskiej jest łatwy, to tylko 50 km od Warszawy. Z Dworca Zachodniego w Warszawie co godzinę odchodzą autobusy PKS jadące do Płocka przez Wyszogród. Należy wykupić bilet do wsi Goławin. Dalej doprowadzi Cię asfaltowa szosa i drogowskaz.Wielu już się zdecydowało i walczy o nowe życie.
Zapraszamy także Ciebie!

I JESZCZE TROCHĘ....

Wszystko zaczęło się w 1989r. Pani Dr Ewa Andrzejewska wstąpiła tu na chwilę i zakochała się w tym miejscu. To tutaj postanowiła pomagać uzależnionej młodzieży. Od tamtej pory minęło 17 lat. Trafiły już do nas setki młodych ludzi mających problemy z narkotykami, szukając akceptacji, celu w życiu, pomocy, rady, przyjaźni...

Co robimy ?
Pracujemy nad tym, aby trafiająca do nas młodzież mogła urodzić się na nowo. Dzięki metodom socjo i psychoterapeutycznym oraz chęci do współpracy naszych podopiecznych, wielu z nich odzyskało radość i sens życia. Powrócili do swoich domów, szkół, środowisk, jako ludzie zdrowi, potrafiący rozwiązywać swoje problemy emocjonalne i egzystencjalne. A co im oferujemy, że wybierają nasz Ośrodek, by uczyć się patrzeć trzeźwo w przyszłość? Wykwalifikowaną kadrę - wszyscy wkładamy w tę pracę duży kawałek własnego serca, "podpierając się" kwalifikacjami. Pracę koordynuje dyrektor - p. Elżbieta Pawłosek. Zawsze służy nam radą i pomocą, troszczy się o Ośrodek jak o własny dom. Pracuje tez z nami dwuosobowy zespół administracyjny, pielęgniarka i najlepsze na świecie kucharki.

U nas...
Od 01.02.2001r. mamy dwa Domy; "Czworaki" były od początku - to oddział długo i średnioterminowej terapii i drugie nasze dziecko - "Czworaki BIS" (Bisiaki). Są więc dwie grupy terapeutyczne po około 20 miejsc.
Młodzież pracuje w sadzie, ogrodzie, w domu, a przede wszystkim czynnie uczestniczy we wszystkich zajęciach programowych, zawierających warsztaty i terapię opartą na metodach socjo i psychoterapeutycznych. Młodzi ludzie starają się poznać samych siebie, odbudować zagubione więzi z rodziną i najbliższymi. Mogą doskonalić zainteresowania plastyczne, sportowe, muzyczne. Uczestniczymy, rajdach współorganizowanych przez U.K.S. OPTI działający przy naszym Ośrodku. Latem, jeździmy gdzie woda, las i kajaki. Na obozach terapeutycznych odkrywamy na nowo piękno przyrody, walczymy z własnymi słabościami, bawimy się i odpoczywamy.
Co sprawia, że nasi byli pacjenci tak często nas odwiedzają? Prawdopodobnie jest to zasługa niepowtarzalnej, domowej atmosfery panującej w Ośrodku. Jesteśmy dla naszej młodzieży przyjaciółmi, do których mogą zwrócić się nie tylko na życiowym zakręcie, których po prostu się odwiedza. Dowody wdzięczności są naprawdę bardzo miłe, a często nawet ... słodkie!

A najmilej jest wtedy, gdy na nasz Ośrodek młodzież mówi DOM.
Zapraszamy wszystkich potrzebujących pomocy

Społeczność Terapeutyczna Ośrodka Wólce Przybojewskiej
Wyszukaj Wiadomość:
Informacje ZG PTZN
DRUGS NEWS
Problemy Narkomanii-biuletyn
 

Wejść od 6.06.2006:
2482476