RADA NAUKOWA PTZN
   Biuro ZG Warszawa
  Bartoszyce
  Brodnica
  Bydgoszcz
  Bytów
  Chojnice
  Gorzow Wielkopolski
  Grodzisk Mazowiecki
  Inowrocław
  Kalisz
  Katowice
  Kielce
  Koszalin
  Legionowo
  Leszno
  Lublin
  Łódz
  Piotrków Trybunalski
  Rudki k. Wałcza
  Słupsk
  Słupsk *
  Sochaczew
  Swiecie
  Swinoujscie
  Szczecin
  Szczecinek
  Tarnowskie Góry
  Toruń
  Tuchola
  Turek
  Warszawa
  Wolin
  Wólka Przybójewska
  Wrocław
  Zielona Góra
  Zimnowoda
NARKOMANIA
  Wiadomości
  Artykuły
  Ważne linki
  Księga Gości

Księga Gości

O uzależnieniach i wczesnej interwencji w Piotrkowie Kujawskim
2013-11-24 11:02
Policjanci i dyrekcja szkoły z Piotrkowa Kujawskiego zorganizowali szkolenie dla nauczycieli. Spotkali się także z rodzicami uczniów. Do współpracy zaprosili specjalistę psychoterapii uzależnień z Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy.
Spotkania zorganizowano w Zespole Szkół i Placówek w Piotrkowie Kujawskim. Organizatorami przedsięwzięcia byli kierownik miejscowego posterunku asp.szt. Piotr Lessnau oraz dyrektor szkoły Anna Pilarska. Do współpracy zaprosili Roberta Rejniaka, specjalistę psychoterapii uzależnień, pedagoga oraz kurator rodzinną Małgorzatę Chojnicką.
Szkolenie rozpoczęło się od spotkania z nauczycielami. Na początku policjanci przedstawili informację na temat skali zagrożenia przestępczością nieletnich w powiecie radziejowskim. Mundurowi podkreślali, że problem zażywania środków odurzających przez młodzież nie dotyczy tylko dużych miast i szkół . Również w małych miejscowościach dochodzi do tego typu zdarzeń.
Następnie wykład przeprowadził Robert Rejniak. Szczegółowo scharakteryzował poszczególne rodzaje narkotyków. Podpowiadał, na co zwracać uwagę, aby zorientować się, czy ktoś sięga po narkotyki. Opowiedział zgromadzonym o programie wczesnej interwencji dla młodych osób używających narkotyki „Fred goes net”. Program jest oparty na metodzie krótkiej interwencji profilaktycznej, prowadzony jest w formie warsztatów z wykorzystaniem metod i założeń dialogu motywującego.

Następnie odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów uczących się w ZSiP . Terapeuta namawiał rodziców, aby zwracali uwagę na to w jakim towarzystwie przebywają ich pociechy. Aby interesowali się tym, co robią w wolnych chwilach. Radził na jakie charakterystyczne zachowania należy zwrócić uwagę, żeby jak najwcześniej zauważyć, że dziecko może zażywać narkotyki.
Spotkanie zakończyła kurator rodzinna Małgorzata Chojnicka, która przybliżyła prawne aspekty popełnienia przez nieletnich czynów karalnych.
Spotkania zorganizowano przy wsparciu Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Piotrkowie Kujawskim.
zródło:KPP Radziejów
...powrót

Wyszukaj Wiadomość:
Informacje ZG PTZN
DRUGS NEWS
Problemy Narkomanii-biuletyn
 

Wejść od 6.06.2006:
2144088