RADA NAUKOWA PTZN
   Biuro ZG Warszawa
  Bartoszyce
  Brodnica
  Bydgoszcz
  Bytów
  Chojnice
  Gorzow Wielkopolski
  Grodzisk Mazowiecki
  Inowrocław
  Kalisz
  Katowice
  Kielce
  Koszalin
  Legionowo
  Leszno
  Lublin
  Łódz
  Piotrków Trybunalski
  Rudki k. Wałcza
  Słupsk
  Słupsk *
  Sochaczew
  Swiecie
  Swinoujscie
  Szczecin
  Szczecinek
  Tarnowskie Góry
  Toruń
  Tuchola
  Turek
  Warszawa
  Wolin
  Wólka Przybójewska
  Wrocław
  Zielona Góra
  Zimnowoda
NARKOMANIA
  Wiadomości
  Artykuły
  Ważne linki
  Księga Gości

Księga Gości

Uzależnienia behawioralne - konferencja w Zielonej Górze
2013-10-25 23:13
W dniu 23.10.2013 r. w „Ruben Hotel” w Zielonej Górze odbyła się po raz pierwszy w województwie lubuskim konferencja regionalna o tej tematyce nt. „Uzależnienia behawioralne. Teoria – badania – praktyka”. Konferencja miała na celu zwiększenie wiedzy i kompetencji oraz uwrażliwienie na problematykę uzależnienia od hazardu i innych uzależnień behawioralnych osób odpowiedzialnych za politykę społeczną województwa lubuskiego oraz przedstawicieli instytucji i organizacji mających z nimi do czynienia.


Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze otrzymał dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych pozostających w dyspozycji Ministra Zdrowia na realizację zadania pn.„Organizacja regionalnych konferencji na temat zagrożeń związanych z hazardem i innymi uzależnieniami behawioralnymi uwzględniających metody profilaktyki i sposoby rozwiązywania problemów w tym zakresie”.

Zgodnie z założeniami uczestnikami konferencji byli przedstawiciele: komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, zespołów interdyscyplinarnych, jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, organizacji pozarządowych działających na rzecz zapobiegania uzależnieniom oraz pedagodzy, pracownicy ochrony zdrowia, edukacji, policji, prokuratury itp.

Wykłady i warsztaty poprowadzili: prof. dr.hab. Dorota Abdel Kawy, Ekspert Wojewódzki ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii, Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Zielonej Górze oraz Robert Rejniak, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, pedagog i przewodniczącyl Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii, Oddział w Bydgoszczy. Zajęcia warsztatowe poprowadził również Piotr Żyto, specjalista terapii uzależnień w Lubuskim Ośrodku Profilaktyki i Terapii „Lopit” w Zielonej Górze.

Konferencję uświetniła obecność gości z Niemiec, Andrei Hardeling Dyrektora Zarządzającego w Brandenburskim Centrum Uzależnień oraz Alexandry Pasler, pracownika ds. uzależnień od hazardu w tym samym Centrum.

Udział w konferencji był świetną okazją do poszerzenia wiedzy na temat uzależnień behawioralnych w tym uzależnień od hazardu, nabycia umiejętności w zakresie pracy z osobami uzależnionymi oraz wymiany doświadczeń w ww. zakresie.

zródło: ROPS Zielona Góra
...powrót

Wyszukaj Wiadomość:
Informacje ZG PTZN
DRUGS NEWS
Problemy Narkomanii-biuletyn
 

Wejść od 6.06.2006:
2107365