RADA NAUKOWA PTZN
   Biuro ZG Warszawa
  Bartoszyce
  Brodnica
  Bydgoszcz
  Bytów
  Chojnice
  Gorzow Wielkopolski
  Grodzisk Mazowiecki
  Inowrocław
  Kalisz
  Katowice
  Kielce
  Koszalin
  Legionowo
  Leszno
  Lublin
  Łódz
  Piotrków Trybunalski
  Rudki k. Wałcza
  Słupsk
  Słupsk *
  Sochaczew
  Swiecie
  Swinoujscie
  Szczecin
  Szczecinek
  Tarnowskie Góry
  Toruń
  Tuchola
  Turek
  Warszawa
  Wolin
  Wólka Przybójewska
  Wrocław
  Zielona Góra
  Zimnowoda
NARKOMANIA
  Wiadomości
  Artykuły
  Ważne linki
  Księga Gości

Księga Gości

Realizacja zajęć z młodzieżą w ramach programu "FreD Goes Net" (PROFILAKTYKA)
2009-12-19 13:17     Czytano: 2650 razy.
Program "FreD Goes Net" obejmuje dwa elementy. Jeden jest oczywisty, albowiem dotyczy bezpośredniej pracy z młodzieżą, prowadzenia wywiadów, przygotowania pomocy i materiałów dydaktycznych, rozmów motywacyjnych i wreszcie samych zajęć grupowych. Drugim równie istotnym obszarem jest współpraca z instytucjami, które w wyniku badania RAR zostały określone jako główni partnerzy, z racji zajmowania się młodzieżą stanowiącą potencjalnych uczestników programu.
wiecej
Podstawy teoretyczne programu "FreD Goes Net" (PROFILAKTYKA)
2009-12-19 13:16     Czytano: 2550 razy.
"FreD Goes Net" to międzynarodowy projekt finansowany przez Unię Europejską ze środków Programu Zdrowia Publicznego (Community Action Programme for Public Health 2003-2008) oraz kraje w nim uczestniczące. Beneficjentem i koordynatorem programu w Polsce jest Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii.
wiecej
Profilaktyka selektywna - program wczesnej interwencji "FreD Goes Net"
2009-12-19 12:17     Czytano: 2353 razy.
Od początku 2008 roku Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii rozpoczęło wdrażanie niemieckiego programu wczesnej interwencji wobec młodzieży używającej środków psychoaktywnych. Polska jest jednym z 17 europejskich krajów biorących udział w projekcie

wiecej
"Pigułki gwałtu" można wykryć w napoju za pomocą testu. (GHB)
2007-04-23 22:52     Czytano: 2732 razy.
Poręczny i prosty w użyciu test, dzięki któremu można wykryć w drinku tzw. pigułkę gwałtu, jest już dostępny na polskim rynku. Wystarczy kropla napoju, by jednoznacznie stwierdzić, czy nie dodano do niego groźnej substancji.

wiecej
Gwiazdy na odwyku (terapia)
2007-04-16 8:37     Czytano: 3173 razy.
W przypadku gwiazd showbiznesu diagnoza stwierdzająca uzależnienie jest równie stara, jak sama branża rozrywkowa. Nowością jest fakt, że muzycy i aktorzy coraz częściej zwracają się po profesjonalną pomocy do znanych klinik Londyński szpital Capio Nightingale specjalizuje się w leczeniu uzależnionych sław.

wiecej
Marihuana zalegalizowana jako lek w Finlandii (THC)
2006-12-18 23:12     Czytano: 2516 razy.
Finlandia po raz pierwszy w historii przyznała choremu prawo do nabycia na receptę leku przeciwbólowego opartego na marihuanie. Fińska agencja lekowa podkreśliła jednak, że jej decyzja nie oznacza żadnego rozluźnienia ścisłego zakazu używania tzw. miękkich narkotyków, a w przyszłości będzie rozpatrywać osobno każdy medyczny wniosek tego typu.
wiecej
Nawet niewielka dawka ecstasy uszkadza mózg (MDMA)
2006-12-01 22:53     Czytano: 2627 razy.
Nawet bardzo małe ilości substancji czynnej narkotyku Ecstasy związku o nazwie MDMA mogą uszkadzać mózg - poinformowali na Radiological Society of North America (RSNA)naukowcy z Holandii. "Odkryliśmy, że Ecstasy znacząco zmniejsza ukrwienie niektórych części mózgu osób, które dopiero zaczęły stosować ten narkotyk"...
wiecej
Najmłodsi narkomani Meksyku (inhalanty)
2006-11-19 14:08     Czytano: 2467 razy.
Ulica jest radością po piekle rodzinnego domu Na meksykańskie dzieci ulicy czyhają dwa nałogi: uzależnienie od toksycznej substancji o nazwie Activo i uzależnienie od wolności. Jedno i drugie może przekreślić szanse na normalne życie.Activo, bardzo toksyczny środek czyszczący do rur z PCV...
wiecej
Narkotyk na receptę (heroina)
2006-11-19 14:00     Czytano: 3230 razy.
Heroina to narkotyk przegranych. Dzięki takiej zmianie wizerunku Szwajcarii udało się doprowadzić do zmniejszenia liczby nowych przypadków uzależnienia Liberalizacja przepisów antynarkotykowych spowodowała tam ogromny spadek liczby nowych narkomanów. Śladem Szwajcarów musi teraz pójść Wielka Brytania, w której liczba śmiertelnych ofiar narkotyków jest najwyższa w Europie.
wiecej
Wyleczyć z gry (gry komputerowe)
2006-11-19 13:52     Czytano: 2501 razy.
Holenderska firma z Amsterdamu specjalizująca się w leczeniu nałogów otwiera pierwszą w Europie klinikę rehabilitacyjną dla pacjentów, którzy nie mogą oderwać się od gier wideo Rodzice na całym świecie martwią się, że ich dzieci zbyt wiele czasu spędzają w zaciemnionych pokojach grając zapamiętale na komputerze. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że niezdrowy pociąg do przycisków gier komputerowych może być jednostką chorobową.
wiecej
 Wyswietlono: 20 do 30 wiadomosci z  61    << powrót    wiecej >>

Wyszukaj Wiadomość:
Informacje ZG PTZN
DRUGS NEWS
Problemy Narkomanii-biuletyn
 

Wejść od 6.06.2006:
2463132