RADA NAUKOWA PTZN
   Biuro ZG Warszawa
  Bartoszyce
  Brodnica
  Bydgoszcz
  Bytów
  Chojnice
  Gorzow Wielkopolski
  Grodzisk Mazowiecki
  Inowrocław
  Kalisz
  Katowice
  Kielce
  Koszalin
  Legionowo
  Leszno
  Lublin
  Łódz
  Piotrków Trybunalski
  Rudki k. Wałcza
  Słupsk
  Słupsk *
  Sochaczew
  Swiecie
  Swinoujscie
  Szczecin
  Szczecinek
  Tarnowskie Góry
  Toruń
  Tuchola
  Turek
  Warszawa
  Wolin
  Wólka Przybójewska
  Wrocław
  Zielona Góra
  Zimnowoda
NARKOMANIA
  Wiadomości
  Artykuły
  Ważne linki
  Księga Gości

Księga Gości

Sminarium na temat uzależnień we Włocławku
2013-11-24 11:02     Czytano: 1969 razy.
W dniu 08.11.2013 r. we Włocławku odbyło się Seminarium pt. „Przeciwdziałanie uzależnieniom jako wyzwanie dla placówek oświatowych”. Seminarium zorganizował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włocławku przy współpracy Wydziału Promocji Zdrowia i Polityki Społecznej UM Włocławek.Seminarium było prowadzone przez przedstawiciela Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii.
wiecej
"Narkotyki, dopalacze - profilaktyka i rozpoznawanie" - w Koninie
2013-11-07 19:48     Czytano: 2580 razy.
Pod takim tytułem Wydział Prewencji Komendy Miejskiej policji w Koninie zorganizował w dniu 5 listopada 2013 konferencję skierowaną do ponad 300 nauczycieli, pedagogów, kuratorów sądowych, a także do wszystkich rodziców. Wykłady prowadzone były przez specjalistów z różnych instytucji, min Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii i Monaru.
wiecej
Uzależnienia behawioralne - konferencja w Zielonej Górze
2013-10-25 23:13     Czytano: 1969 razy.
W dniu 23.10.2013 r. w „Ruben Hotel” w Zielonej Górze odbyła się po raz pierwszy w województwie lubuskim konferencja regionalna o tej tematyce nt. „Uzależnienia behawioralne. Teoria – badania – praktyka”. Konferencja miała na celu zwiększenie wiedzy i kompetencji oraz uwrażliwienie na problematykę uzależnienia od hazardu i innych uzależnień behawioralnych osób odpowiedzialnych za politykę społeczną województwa lubuskiego oraz przedstawicieli instytucji i organizacji mających z nimi do czynienia.
wiecej
Konferencja dotycząca przeciwdziałania narkomanii
2013-10-25 23:11     Czytano: 3320 razy.
W dniach 21-23 października 2013 w Konstancinie Jeziorna pod Warszawą odbyła się ogólnopolska konferencja pt: Była to też okazja do obchodów 20 rocznicy utworzenia Krajowego Biura ds Przeciwdziałania Narkomanii. Jednym z podstawowych celów przyświecających organizatorom konferencji było stworzenie ogólnopolskiego forum umożliwiającego analizę i otwartą dyskusję obejmującą szerokie spektrum zagadnień związanych z profilaktyką oraz leczeniem.
wiecej
Specjalistyczne Szkolenie w dziedzinie Terapii i Rehabilitacji Uzależnienia
2013-10-20 3:14     Czytano: 1874 razy.
Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii w Katowicach zaprasza do uczestnictwa w IX Edycji Specjalistycznego Szkolenia w Dziedzinie Terapii i Rehabilitacji Uzależnienia od Narkotyków. Szkolenie przeznaczone jest dla osób pracujących lub planujących pracować zawodowo w leczeniu i rehabilitacji osób uzależnionych od narkotyków. Program szkoleniowy został zatwierdzony i rekomendowany przez Dyrektora Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.
wiecej
Międzynarodowe Forum Trenerów Motivational Interviewing w Krakowie
2013-10-15 10:28     Czytano: 1728 razy.
W dniach 10-12 października w Krakowie odbyło się Forum MINT ( Motivatinal Interviewin Network of Trainers). Na spotkanie przyjechało poda 260 trenerów MI z 35 krajów, ze wszystkich kontynentów. Była to okazja do wymiany doświadczeń oraz dzielenia sie nimi w czasie warsztatów przygotowanych przez praktyków MI w różnych obszarach.
wiecej
Szkolenie nowych trenerów Motivational Interviwing w Krakowie
2013-10-12 8:07     Czytano: 2237 razy.
Podczas Światowego Forum MINT ( Motivational Interviewig Network of Trainers) w Krakowie, zostało zorganizowane szkolenie nowych trenerów Dialogu Motywującego. Doświadczeni praktycy MI przekazywali swoją wiedzę nowej kadrze specjalistów. Wśród ok.70 uczestników z całego świata była 17 osobowa grupa z Polski, a w niej kilku przedstawicieli organizacji pozarządowych zajmujących się profilaktyka i terapią uzależnień. Światowa organizacji trenerów MINT, zrzesza specjalistów z różnych dziedzin nauki i praktyki. Szczególną role odgrywa Dialog Motywujący w terapii uzależnień.
wiecej
Dialog motywujący jako metoda skutecznego pomagania
2013-10-12 7:54     Czytano: 1714 razy.
W dniach 7-8 października 2013 w Krakowie odbyła się ogólnopolska konferencja pt Dialog Motywujący jako metoda skutecznego pomagania. Organizatorami konferencji byli: Polskie towarzystwo Terapii Motywującej, Krajowe Biuro ds Przeciwdziałania Narkomanii oraz Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W konferencji wzięło też udział wielu członków Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii min. z Bydgoszczy, Katowic, Warszawy i innych.
wiecej
Organizowanie środowiskowej profilaktyki uzależnień - PTZN Bytów
2013-10-12 7:51     Czytano: 1322 razy.
W dniach 23-25 września br Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii w Bytowie zorganizowało szkolenie pt. Organizowanie środowiskowej profilaktyki uzależnień. W szkoleniu wzięli udział pedagodzy, kuratorzy, nauczyciele, którzy na co dzień spotykają się z młodymi ludźmi. Wiedza na tema narkomanii oraz metod skutecznej interwencji pozwoli im niewątpliwie lepiej pomagać swoim podopiecznym.
wiecej
RAPORT NIK O NARKOTYKACH W SZKOŁACH. KONIEC Z POGADANKAMI ?
2013-09-24 23:52     Czytano: 1354 razy.
W większości skontrolowanych szkół profilaktyka narkotykowa ogranicza się do poruszania tematu podczas lekcji wychowawczych, prowadzonych często przez nieprzygotowanych do tego nauczycieli. Krajowe Programy Przeciwdziałania Narkomanii w przypadku szkół są zbyt ogólnikowe i sformułowane w sposób, który nie pozwala na ocenę stopnia ich wykonania i skuteczności.
wiecej
 Wyswietlono: 20 do 30 wiadomosci z  273    << powrót    wiecej >>

Wyszukaj Wiadomość:
Informacje ZG PTZN
DRUGS NEWS
Problemy Narkomanii-biuletyn
 

Wejść od 6.06.2006:
1995647