RADA NAUKOWA PTZN
   Biuro ZG Warszawa
  Bartoszyce
  Brodnica
  Bydgoszcz
  Bytów
  Chojnice
  Gorzow Wielkopolski
  Grodzisk Mazowiecki
  Inowrocław
  Kalisz
  Katowice
  Kielce
  Koszalin
  Legionowo
  Leszno
  Lublin
  Łódz
  Piotrków Trybunalski
  Rudki k. Wałcza
  Słupsk
  Słupsk *
  Sochaczew
  Swiecie
  Swinoujscie
  Szczecin
  Szczecinek
  Tarnowskie Góry
  Toruń
  Tuchola
  Turek
  Warszawa
  Wolin
  Wólka Przybójewska
  Wrocław
  Zielona Góra
  Zimnowoda
NARKOMANIA
  Wiadomości
  Artykuły
  Ważne linki
  Księga Gości

Księga Gości

Marihuana szkodzi nastolatkom bardziej niż sądzono
2010-07-04 9:36     Czytano: 2547 razy.
Marihuana bardziej szkodzi niedojrzałym mózgom nastolatków niż sądzono dotychczas - wynika z najnowszych kanadyjskich badań, które publikuje pismo "Neurobiology of Disease".

Wcześniejsze badania wskazywały, że codzienne palenie przez nastolatków marihuany, zaliczanej do narkotyków lekkich, powoduje często depresję i stany lękowe. Pojawiały się też sugestie, że wywołane przez nią zmiany w mózgu mogą mieć charakter nieodwracalny.

wiecej
Polska, wielka plantacja marihuany w Europie
2010-07-04 9:31     Czytano: 2304 razy.
Polska jest jedną z największych w Europie plantacji marihuany. Dzięki Wietnamczykom.

Nowa, okazała dwupiętrowa willa przy cichej uliczce w Starych Babicach niedaleko Warszawy. Duże okna, balkony, przeszklona klatka schodowa. Przez myśl nie przeszłoby żadnemu przechodniowi, że patrzy właściwie na atrapę domu. W oknach, zabitych od wewnątrz deskami, zamontowano małe, energooszczędne żarówki. Tak aby wieczorami wyglądało, jakby w środku toczyło się normalne, rodzinne życie.

wiecej
Marihuana w Stanach coraz bardziej legalna
2010-07-04 9:27     Czytano: 2177 razy.
Kolejny stan USA legalizuje marihuanę. New Jersey pozwoli na używanie marihuany do celów medycznych, ale nowa ustawa należy do najbardziej restrykcyjnych w Stanach Zjednoczonych.

Legislatura stanu New Jersey uchwaliła ustawę zezwalającą na zażywanie marihuany w leczeniu osób chorych na niektóre najcięższe choroby, jak rak, AIDS, stwardnienie zanikowe boczne (choroba Lou Gehriga) i stwardnienie rozsiane (SM).

wiecej
Chroń klejnoty - nie pal zioła !
2010-07-04 9:21     Czytano: 2412 razy.
Częste lub długotrwałe palenie marihuany zwiększa ryzyko agresywnego nowotworu jądra - dowodzą amerykańscy naukowcy.
Aby sprawdzić, czy stosowanie tego narkotyku może mieć związek z ryzykiem raka jądra naukowcy z Centrum Badań nad Rakiem im. Freda Hutchinsona przebadali 369 mężczyzn, w wieku od 18 do 44 lat, u których wykryto ten nowotwór.

wiecej
Marihuana - depresja - schizofrenia i inne skutki (THC)
2009-12-19 14:28     Czytano: 4476 razy.
Ostatni wysyp odkryć na temat zagrożeń dla zdrowia, jakie niesie ze sobą palenie marihuany, sprawia, że ludzie z powojennego pokolenia "dzieci-kwiatów" po cichu zastanawiają się: jak to możliwe?
wiecej
Co rodzice powinni wiedzieć o marihuanie ?
2009-12-19 14:08     Czytano: 2738 razy.
Trawka może też zwiększyć ryzyko chorób serca. Niedawne badanie wykazało we krwi długotrwałych palaczy podwyższone stężenia białka, które podnosi stężenie trójglicerydu związanego z chorobą sercowo-naczyniową. Marihuana zwiększa także ciśnienie krwi, tempo pracy serca i ogranicza zdolność krwi do transportu tlenu w organizmie. W jednym z badań ujawniono, że w godzinę po jej zapaleniu ryzyko ataku serca rośnie czterokrotnie.

wiecej
Marihuana wywołuje trwałe zmiany w mózgach nastolatków
2009-12-19 13:56     Czytano: 2174 razy.
PAP / 2009-12-18 Marihuana bardziej szkodzi niedojrzałym mózgom nastolatków niż sądzono dotychczas - wynika z najnowszych kanadyjskich badań, które publikuje pismo "Neurobiology of Disease".

wiecej
Dopalacze - cięzki orzech (DOPALACZE)
2009-12-19 13:53     Czytano: 2635 razy.
Rząd kolejny raz zapowiada ofensywę przeciwko tzw. dopalaczom. Urzędnicy wszystkich szczebli od ponad roku na wszystkie możliwe sposoby starają się uprzykrzyć życie legalnie działającym firmom, które w swojej działalności wykorzystują luki prawne. Tym razem odpowiednie zmiany delegalizujące działalność internetowych i lokalnych sklepów przygotowuje Ministerstwo Zdrowia. Eksperci nie wieszczą jednak sukcesu. W rzeczywistości to właśnie politycy i urzędnicy ponoszą odpowiedzialność za powstanie problemu w postaci rynku, którego dziś nie są w stanie w najmniejszym stopniu kontrolować.
wiecej
Narkotyki dla uzależnionych. (PRAWO - W.BRYTANIA)
2009-12-19 13:42     Czytano: 2185 razy.
Przed brytyjską służbą zdrowia stoi niebagatelny dylemat. Eksperci z Ośrodka Uzależnień namawiają do budowy krajowej sieci punktów, gdzie osobom uzależnionym będą legalnie wydawane narkotyki. Po okresie eksperymentalnym, funkcjonowanie takich placówek wypadło pomyślnie - podaje "The Independent".

wiecej
BZP — nowy narkotyk czy tylko przejściowa moda (DOPALACZE)
2009-12-19 13:25     Czytano: 2580 razy.
Od 1999 roku na rynku narkotykowym zaczęła się pojawiać nowa substancja określana skrótem BZP (1-benzylopiperazyna). Aż do połowy 2004 r. BZP pojawiała się tylko sporadycznie i nie stanowiła zagrożenia dla użytkowników narkotyków.

wiecej
 Wyswietlono: 10 do 20 wiadomosci z  61    << powrót    wiecej >>

Wyszukaj Wiadomość:
Informacje ZG PTZN
DRUGS NEWS
Problemy Narkomanii-biuletyn
 

Wejść od 6.06.2006:
2499596